VERTIV

systemy audiowizualne w biurze lidera it
Warszawa
2021
750 m2

VERTIV

systemy AV w biurze lidera IT
2021, Warszawa

Firma SONITUM, zrozumiała nasze oczekiwania i wykazała się profesjonalizmem oraz elastycznością – cały projekt został przez SONITUM poprowadzony w formule design & build, gdzie na SONITUM spoczywała zarówno odpowiedzialność za dokumentację projektową, jak i koordynację i nadzór nad pracami na budowie.

SONITUM wykazało się nie tylko niezbędną wiedzą i profesjonalizmem, ale również doskonałą współpracą z Architektami (CARBON Architecture) i przedstawicielami fit-out (White Star). Z pełnym przekonaniem polecamy firmę SONITUM.

Specjalista ds. administracji
VERTIV Poland Sp. z o.o.
Budynek:
The Park Warsaw
Deweloper:
WHITE STAR
Projekt wnętrz:
CARBON ARCHITECTURE

“Cały projekt został przez SONITUM poprowadzony w formule design & build, gdzie na SONITUM spoczywała zarówno odpowiedzialność za dokumentację projektową, jak i koordynację i nadzór nad pracami na budowie. Z pełnym przekonaniem polecamy firmę SONITUM.”

Specjalista ds. administracji
VERTIV Poland Sp. z o.o.

Vertiv Poland, znany dostawca rozwiązań i usług IT, potrzebował zmiany i to dużej! Po kilku latach firma zdecydowała się na przeprowadzkę do nowego biura, które będzie służyć nowoczesnemu modelowi pracy. Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z Vertiv, by zaproponować technologie usprawniające codzienną pracę dla szerokiego grona pracowników. To już kolejny projekt w obiektach White Star, w którym wspólnie pomagamy stworzyć nowoczesne biura dostosowane do post-pandemicznej ery.

I tym razem rozpoczęliśmy współpracę już na wstępnym etapie projektu, by wspólnie z Klientem zdefiniować jego potrzeby i oczekiwania. Nasz zakres działań był szeroki: odpowiadaliśmy zarówno za analizę potrzeb, jak i projekt koncepcyjny, wykonawczy oraz całą realizację, w tym koordynację z wykonawcą prac fit-out i zarządzającym budynkiem – White Star. Współpraca przyniosła znakomite efekty, więc przyjrzyjmy się bliżej naszej realizacji.

Zacznijmy od początku, od teraz na wejściu wita nas nowe serce biura Vertiv, czyli recepcja, która od razu przykuwa uwagę wyjątkowym designem. Geometryczna lada recepcyjna, ciekawe, industrialne oświetlenie oraz serwerownia – przestrzeń, którą zazwyczaj się ukrywa, tu została efektownie wyeksponowana za szklanymi ścianami, by dodatkowo mogła służyć za showroom Vertiv, eksponując portfolio produktowe firmy.

W recepcji znalazła się też główna sala konferencyjna dla gości zewnętrznych, podobnie jak serwerownia, została podkreślona podświetlanymi, szklanymi ścianami. To w tym miejscu odbywa się większość kluczowych spotkań z kontrahentami, dlatego postawiliśmy na niezawodne rozwiązanie – 65” monitor z automatycznym systemem włączania i wyłączania dla podniesienia komfortu użytkowania. Zadbaliśmy również o wyeliminowanie odbłysków spowodowanych światłem słonecznym i zastosowaliśmy monitor z matową powłoką, która gwarantuje wysoką jakość oraz jasność obrazu.

Nowoczesne rozwiązania dotarły również do stref przeznaczonych dla pracowników – zarówno do przestrzeni służącej relaksowi, jak i do wewnętrznych sal konferencyjnych. W tej pierwszej wykorzystaliśmy monitor ścienny o szybkim czasie reakcji, podłączonym do konsoli do gier, która pozwala pracownikom na chwilę odprężającej rozrywki.

Dzięki pogłębionej analizie, zrozumieliśmy realne potrzeby Vertiv, które zamknęliśmy w jednym słowie – standaryzacja. Postawiliśmy na takie rozwiązania, które minimalizują czas potrzebny na codzienną obsługę sal podczas spotkań.

By życie biura było sprawniejsze, a wewnętrzna komunikacja między pracownikami była ułatwiona, sale konferencyjne zostały nazwane największymi warszawskimi dzielnicami jak np. „Wola” czy „Ochota”. Rozmiar sal również został podyktowany realnymi potrzebami Klienta. Stąd w biurze zostały zaprojektowane zarówno niewielkie salki, idealne na kilkuosobowe spotkania, jak i duże sale konferencyjne na większe zgromadzenia i szkolenia, które z łatwością można przebudować, dzięki praktycznym składanym stołom.

Standaryzacja sal była istotną potrzebą Klienta, którą szczególnie uwzględniliśmy w naszym projekcie. Ważne było, by szerokie grono pracowników różnych stanowisk mogło bezproblemowo korzystać z wielu technologicznych możliwości biura.

Dlatego sale o wszystkich rozmiarach wyposażyliśmy oraz skonfigurowaliśmy w ten sam sposób, by ich obsługa była intuicyjna i nie przysparzała problemów. Sale posiadają monitory, do których wystarczy podpiąć tylko jeden przewód HDMI dostępny na stole, a ekran automatycznie uruchomi i wyświetli obraz. Tak samo po odłączeniu kabla od laptopa, monitor samoczynnie się wyłączy.

Żegnajcie wiecznie gubiące się piloty!

Takie same rozwiązania zastosowaliśmy w dwóch dzielonych salach, które mogą połączyć się w jedną dużą przestrzeń, idealną do przeprowadzenia firmowych szkoleń. Gdy sale działają niezależnie od siebie, obraz wyświetlany jest na dużych 75” monitorach z identyczną funkcjonalnością – automatycznie się włączają oraz wyłączają, przy podpięciu lub odpięciu kabla. Bo wierzymy w technologię, która staje się niezauważalna w codziennym użytkowaniu.

Gdy jednak zajdzie potrzeba połączenia sal, to z pomocą przychodzi projektor i ekran elektryczny. Oba sprzęty zostały również zautomatyzowanie, tak jak monitory – wystarczy podpiąć laptop jednym kablem, by ekran się rozwinął, a projektor włączył i wyświetlił obraz, a po zakończeniu spotkania odpięcie spowoduje automatyczne wyłączenie i zwinięcie powierzchni ekranu. Wszystko po to, by codzienne funkcjonowanie w biurze było wygodne i intuicyjne.

Zastosowane rozwiązania technologiczne są idealnym przykładem, jak standaryzacja sal konferencyjnych zwiększa komfort pracy. Od teraz ich codzienna obsługa nie przysparza kłopotów żadnemu pracownikowi oraz nie wydłuża zbędnie spotkań na rozwiązywanie problemów z połączeniem się ze sprzętem.

Współpraca z Vertiv to kolejny przykład typowej realizacji projektu design&build, w której wybieramy najkorzystniejsze rozwiązania dla Klienta oraz prowadzimy całkowity nadzór nad prawidłowością prac na każdym etapie. Fakt, że projekt został zrealizowany od pierwszych etapów aż po sam klucz, pozwolił na zapewnienie wszystkich funkcjonalności, niezbędnych do zaspokojenia zdefiniowanych potrzeb Klienta.

Kontrola nad etapem budowy pozwala na uniknięcie problemów w fazie wykonawczej oraz, co najważniejsze: zdejmuje z inwestora obowiązek koordynacji prac. Dzięki temu, możemy dbać o każdy szczegół oraz mamy realny wpływ na realizację projektu w zgodzie z konceptem oraz indywidualnymi potrzebami Klienta.

A jaki cel wspólnie chcieliśmy osiągnąć? Stworzyć elastyczną i funkcjonalną przestrzeń biurową z unifikacją sal konferencyjnych, by ich obsługa była intuicyjna oraz niezawodna dla każdego. A w takich realizacjach czujemy się najlepiej, bo zawsze projektujemy jako ludzie, dla ludzi.

Współpraca z pracownią architektoniczną Carbon Architecture przyniosła w efekcie ponad 700 m2 powierzchni dla nowych innowacyjnych pomysłów Vertiv. Projekt duetu architektów Wandy Gąsiorek oraz Mateusza Januszewskiego to nowoczesna przestrzeń, zaprojektowana specjalnie pod nowy, wydajny model pracy. Największym wyzwaniem dla nas była unifikacja sal konferencyjnych, którą udało się zrealizować poprzez dostarczenie niezawodnych rozwiązań o najwyższej jakości.

Taki efekt udało się osiągnąć, dzięki świetnej współpracy z biurem projektowym oraz firmie White Star odpowiedzialnej za fit-out, z którą po raz kolejny mogliśmy stworzyć pomyślny projekt. Wierzymy, że przed nami jeszcze wiele wspólnych realizacji.

Porozmawiajmy!

Michał Kłaczkow
new business
Katarzyna Kłaczkow
project management

Porozmawiajmy!

Michał Kłaczkow
new business
Katarzyna Kłaczkow
project management

SONITUM Sp. z o.o.

ul. Twarda 18, 00-105-Warszawa

SONITUM LinkedIn      SONITUM Instagram

SONITUM LinkedIn      SONITUM Instagram

SONITUM Sp. z o.o.

ul. Twarda 18, 00-105 Warszawa