Tel Aviv

nagłośnienie restauracji
Warszawa
2016

Tel Aviv

Warszawa

W samym centrum Warszawy znajduje się restauracja Tel Aviv Food & Wine. Miejsce spotkań ludzi otwartych i ciekawych świata, którzy w miłej atmosferze i przy dobrej muzyce chcą skosztować dań wegetariańskich, bezglutenowych i bezcukrowych.

Przestrzeń, w której zapach zdrowych, wyszukanych i pięknie podanych posiłków przeplata się z klimatyczną muzyką… Wyzwanie polegało na opracowaniu i stworzeniu dedykowanego systemu nagłośnienia podzielonego na kilka niezależnych stref, idealnie wkomponowanego w charakter restauracji.

Chodziło o dyskretny system, który z jednej strony będzie współgrać z wystrojem wnętrza, z drugiej – zapewni doskonałą jakość dźwięku. Muzyka miała bowiem stanowić nie tylko miłe tło do spożywania posiłków, ale również zachwycać brzmieniem i podkreślać klimat panujący w lokalu.

Zadanie było wymagające, bowiem cały system nagłośnienia został wykonany w oparciu o instalację natynkową, zatem bardziej widoczną, ale mniej inwazyjną dla lokalu i bardziej przyjazną pod względem kosztów. Na życzenie klienta stworzyliśmy również kilka niezależnych stref brzmieniowych. W każdej z nich możliwe jest odtwarzanie innej muzyki, o różnym stopniu nasilenia dźwięku wysokiej jakości, równomiernie docierającego do każdego zakątka sali.

Głównym założeniem było zapewnienie nagłośnienia lokalu pełnym dźwiękiem, z ciepłym brzmieniem niskich tonów. Dlatego kolumny głośnikowe połączyliśmy z subwooferem, co w efekcie daje odczucie pełnego brzmienia muzyki zarówno w zakresie wysokich jak i niskich tonów.

Muzyka nawet przy niskiej głośności jest ciepła w odbiorze, z towarzyszącym jej delikatnym basem.

Stworzyliśmy system nagłośnieniowy, który umożliwia równomiernie nasycenie całego lokalu muzyką, co jest szczególnie ważne z punktu widzenia gościa, niezależnie od zajmowanego miejsca. W każdej ze stref można dowolnie regulować poziom głośności i źródło dźwięku, w zależności od zamierzonego celu i aktualnych potrzeb.

Dzięki temu restauracja Tel Aviv Food & Wine może zapewnić swoim gościom nie tylko urozmaicone doznania smakowe, ale również doskonałe doznania muzyczne, z uwzględnieniem zmieniających się pór dnia i roku.

Porozmawiajmy!

Michał Kłaczkow
new business
Katarzyna Kłaczkow
project management

Porozmawiajmy!

Michał Kłaczkow
new business
Katarzyna Kłaczkow
project management

SONITUM Sp. z o.o.

ul. Twarda 18, 00-105-Warszawa

SONITUM LinkedIn      SONITUM Instagram

SONITUM LinkedIn      SONITUM Instagram

SONITUM Sp. z o.o.

ul. Twarda 18, 00-105 Warszawa