Stadler

Oddział Europa Środkowa
Warszawa / Siedlce
2017

Stadler

Warszawa / Siedlce

Wysoka wiedza techniczna firmy SONITUM, elastyczność na etapie realizacji, a także jakość i estetyka wykonanych prac oraz usług pozwalają na rekomendować firmę SONITUM jako zaufanego partnera w zakresie systemów audiowizualnych dla klientów korporacyjnych.

Kierownik Administracji
Stadler Polska Sp. z o.o.
Budynek:
PLAC BANKOWY 1 W Warszawie /
SIEDZIBA W SIEDLCACH

„Wysoka wiedza techniczna firmy SONITUM, elastyczność na etapie realizacji, a także jakość i estetyka wykonanych prac oraz usług pozwalają na rekomendować firmę SONITUM jako zaufanego partnera w zakresie systemów audiowizualnych dla klientów korporacyjnych.”

Kierownik Administracji
Stadler Polska Sp. z o.o.

Niezawodność, elastyczność, innowacyjność to symbole korporacji Stadler, znanego na świecie szwajcarskiego producenta pojazdów szynowych, działającego na rynku od ponad 75 lat. Firma stawia na ciągły rozwój i nowoczesne technologie, co bezpośrednio przekłada się na jakość produktów oferowanych klientom.

Tak klarownie określone wartości musiały znaleźć swoje odbicie również w sferze niezwiązanej ściśle z ofertą produktową, ale wpływającej na jakość pracy, a także wizerunek firmy. Mając na uwadze niezawodność, najwyższą jakość oraz styl minimalistyczny, nawiązujący do szwajcarskiej kultury korporacyjnej, przystąpiliśmy do działania.

Zadanie obejmowało stworzenie projektu i kompleksowe wykonanie systemów audiowizualnych do siedmiu sal konferencyjnych i gabinetu prezesa, a także systemów Digital Signage dla recepcji reprezentacyjnej i wejść pracowniczych.

Liczyła się przede wszystkim szybkość i niezawodność działania systemu oraz prostota obsługi. Równie istotny był efekt estetyczny, oparty o ideę minimalizmu. System miał być wykorzystywany głównie w zakresie prezentacji oraz wideo- i telekonferencji.

Z uwagi na złożoność i wielofunkcyjność systemu, realizację inwestycji podzieliliśmy na kilka etapów. W pięciu z siedmiu sal konferencyjnych zainstalowaliśmy systemy audiowizualne, wyposażone w projektory i ekrany. Systemy audio i wideo zostały ze sobą zintegrowane, dzięki czemu ich obsługa stała się wyjątkowo prosta – podłączenie przewodu i włączenie projektora automatycznie uruchamia cały system (następuje rozwinięcie ekranu projekcyjnego i włączenie głośników).

W pozostałych dwóch salach, ze względu na możliwość połączenia ich w jedną większą salę konferencyjną, zastosowaliśmy wygodne i ekonomiczne rozwiązanie. Dzięki temu po złożeniu ścianki działowej i połączeniu sal można korzystać z jednego projektora, a dźwięk obecny jest w każdym zakątku powiększonej przestrzeni. Zastosowane ekrany projekcyjne zostały wyposażone w napinacze oraz czarne pasy, które zapewniają doskonałe napięcie powierzchni oraz odpowiedni kontrast prezentacji. W dwóch salach konferencyjnych i gabinecie prezesa zostały natomiast zamontowane monitory instalacyjne 4K wraz z systemem przyłączy.

System Digital Signage przy wejściach pracowniczych rozszerzyliśmy o autorską aplikację SXControl, która umożliwia wygodne wyświetlanie treści reklamowych i informacyjnych. Dodatkowo recepcję wyposażyliśmy w ścianę wizyjną typu videowall o czytelnym i ostrym obrazie możliwym do uzyskania dzięki zastosowaniu rozdzielczości 4K.

W celu wzbogacenia funkcjonalności systemu audiowizualnego i uproszczenia jego obsługi w salach konferencyjnych, zainstalowaliśmy dodatkowo systemy bezprzewodowej transmisji obrazu Barco ClickShare.

Takie rozwiązanie umożliwia wyświetlanie obrazu na projektorze lub monitorze w prosty i intuicyjny sposób przy pomocy jednego kliknięcia przycisku, niezależnie od rodzaju urządzenia lub zastosowanego systemu operacyjnego.

Cały system mogliśmy zaprojektować w momencie wznoszenia budynku, co znacznie ułatwiło pracę i pozwoliło na wdrożenie wielu cennych rozwiązań, zapewniających bezawaryjną pracę i wysoką estetykę. Dzięki współpracy z pracownią architektoniczną na etapie projektu oraz właściwej koordynacji prac ze strony naszych inżynierów, stworzyliśmy system, który pomimo minimalistycznej formy i wymagającej funkcjonalności jest prosty w obsłudze i w pełni spełnia oczekiwania naszego klienta.

Jesteśmy przekonani, że do osiągnięcia takiego efektu przyczyniła się również dogłębna analiza potrzeb, a także zbieżność wartości wyznawanych przez firmę Stadler z naszymi, do których należą przede wszystkim: niezawodność, efektywność i innowacyjność.

Porozmawiajmy!

Michał Kłaczkow
new business
Katarzyna Kłaczkow
project management

Porozmawiajmy!

Michał Kłaczkow
new business
Katarzyna Kłaczkow
project management

SONITUM Sp. z o.o.

ul. Twarda 18, 00-105-Warszawa

SONITUM LinkedIn      SONITUM Instagram

SONITUM LinkedIn      SONITUM Instagram

SONITUM Sp. z o.o.

ul. Twarda 18, 00-105 Warszawa