SOSISER

nagłośnienie restauracji
Warszawa
2017

SOSISER

Warszawa

W samym sercu Warszawy znajduje się restauracja SOSISER. Miejsce unikalne nie tylko z uwagi na menu, w którym znajdują się głównie dania jednogarnkowe z różnych kuchni świata, ale również ze względu na design.

Restauracja zachwyca klimatycznym wnętrzem i nowoczesnym wystrojem. Dwie sale na ponad 100 osób i otwarta kuchnia tworzą spójną całość, którą należało odpowiednio nagłośnić, a cały system dostosować do stylu i charakteru przestrzeni. Podjęliśmy się tego wyzwania.

W klimatycznej restauracji SOSISER brakowało tylko muzyki, ale stworzenie wielostrefowego nagłośnienia dla takiego miejsca wymagało szczególnego podejścia. Należało pogodzić kilka celów jednocześnie. Z jednej strony – zapewnić doskonałe nagłośnienie restauracji i wierną barwę dźwięku, z drugiej – wpasować cały system w unikalny design wnętrza, zaprojektowanego przez pracownię Kaczmarek Studio o innowacyjnym spojrzeniu na przestrzeń. Same głośniki miały pozostać niewidoczne, dzięki idealnemu wtopieniu się w otoczenie.

Cały system powinien umożliwiać odtwarzanie zarówno muzyki służącej za tło do konsumowania posiłków w ciągu dnia jak i muzyki do słuchania, korespondującej z SOSISER jako miejscem wieczornych spotkań.

Pomieszczenia restauracji SOSISER są bardzo wysokie, a ich sufit zgodnie z wolą projektantów wnętrz pozostał otwarty podkreślając ascetyczny charakter wystroju. Idealnym rozwiązaniem audio dla takiej charakterystyki przestrzeni były zwieszane kolumny głośnikowe o szerokim kącie pokrycia dźwiękiem.

Uzyskaliśmy w ten sposób naturalny efekt wypełnienia muzyką tła, bez zagłuszania gości restauracji.

Restauracja SOSISER została wyposażona w dedykowane, wielostrefowe nagłośnienie. Głośniki i pozostałe elementy systemu zostały idealnie wkomponowane w styl i charakter restauracji, dzięki czemu system stał się praktycznie niewidoczny. Całość została podzielona na dwie niezależne strefy dźwięku: ogólnodostępną oraz VIP roomy, w których poziom głośności i źródła dźwięku może być niezależnie regulowany w prosty sposób.

Zaproponowany system nagłośnienia zapewnia wierną reprodukcję dźwięku, zarówno w zakresie niskiej głośności jak i w pełniejszych zakresach brzmień, gdy muzyka przestaje pełnić rolę tła.

Porozmawiajmy!

Michał Kłaczkow
new business
Katarzyna Kłaczkow
project management

Porozmawiajmy!

Michał Kłaczkow
new business
Katarzyna Kłaczkow
project management

SONITUM Sp. z o.o.

ul. Twarda 18, 00-105-Warszawa

SONITUM LinkedIn      SONITUM Instagram

SONITUM LinkedIn      SONITUM Instagram

SONITUM Sp. z o.o.

ul. Twarda 18, 00-105 Warszawa