Jak zaprojektować i wdrożyć rozwiązania AV w biurach serwisowanych? Prostota obsługi i uniwersalność rozwiązań – to podstawowe wyzwania, z którymi należy się zmierzyć, by zapewnić wygodę użytkowania sal konferencyjnych w biurach serwisowanych. Różnorodni najemcy, różnorodne potrzeby, ale jedno oczekiwanie: bezawaryjna, wygodna praca zdalna.
Takie wyzwanie rzucił nam operator biur serwisowanych CitySpace, należący do grupy ECHO Investment. Z entuzjazmem podnieśliśmy rękawicę, bo tego typu zadania są naszą specjalnością.
CitySpace to operator elastycznych przestrzeni biurowych o powierzchni ponad 27 tys. mkw. To nie tylko biura serwisowane w modelu średnio- i długoterminowym, ale też coworking, wirtualny adres dla firm oraz eleganckie sale spotkań również w formule Work on Demand, czyli bez umowy i zbędnych formalności, dzięki aplikacji mobilnej.
Taka specyfika działalności wymusiła unikalne podejście do projektu rozwiązań AV: wymagała stworzenia funkcjonalnych sal konferencyjnych, z jednoczesnym zastosowaniem rozwiązań tak prostych w codziennym użytkowaniu, jak to tylko możliwe.
Dzięki zaufaniu, którym obdarzyło nas CitySpace, mieliśmy możliwość rozpoczęcia prac „od czystej kartki”, co dało nam olbrzymią swobodę projektową. Skupiliśmy się na kluczowych aspektach doświadczeń końcowego użytkownika obcującego z technologią. Dopiero po zdefiniowaniu oczekiwanych doświadczeń i potrzeb przystąpiliśmy do doboru urządzeń i opracowania dokumentacji projektowej rozwiązań audiowizualnych.
Skupiliśmy się na głównych doświadczeniach: prostocie, intuicyjności obsługi oraz przytulnym charakterze wnętrza. Tym wartościom podporządkowaliśmy całą realizację projektu. Nasza praca rozciągała się więc od analizy potrzeb, przez projekt koncepcyjny i wykonawczy, po kompletną realizację, w tym koordynację wspólnie z wykonawcą fit-outu i z ECHO Investment – zarządzającym budynkiem, w którym mieści się biuro.
Na etapie projektu zdecydowaliśmy się na wdrożenie rozwiązania SONITUM Seamless – pozbawionego pilotów, konieczności sterowania urządzeniami itp. Wystarczy wejść do sali, podłączyć komputer do przyłącza – i gotowe! Jedno proste podłączenie umożliwia pokaz prezentacji lub organizację wideokonferencji, bądź też udział w niej, z wykorzystaniem zastosowanych videobarów.
Aby jeszcze bardziej uprościć korzystanie z przestrzeni, zdecydowaliśmy się na wdrożenie usługi SONITUM Help – która w każdej z sal daje użytkownikowi łatwy dostęp do instrukcji obsługi, porad na temat używania aplikacji do wideokonferencji i wizualnych przewodników użytkownika – a wszystko to po zbliżeniu telefonu komórkowego.
Oczywiście nie mogło też zabraknąć rozwiązań immersyjnych – takich jak komunikacja wewnętrzna Digital Signage, która pozwala zarządzającym na wyświetlanie treści reklamowych i zwiększenie sprzedaży poprzez oferowanie usług komplementarnych.
Model sprzedaży przestrzeni przez CitySpace w formule Work on Demand wymusił też konieczność odpowiedniego zaprojektowania systemów AV w samych salach konferencyjnych. Skupiliśmy się na takich rozwiązaniach, które dostarczają najemcom maksimum technologicznych możliwości przy jednocześnie banalnej obsłudze.
Wszystko po to, by zadbać o doświadczenie „prostoty technologii” dla wszystkich najemców – nawet tych, którzy po raz pierwszy korzystają z wynajętej sali konferencyjnej w lokalizacji CitySpace.
Biura serwisowane to też doskonała okazja do networkingu: wielu najemców z różnorodnych branż, branżowe eventy i spotkania to doskonała okazja do nawiązywania nowych kontaktów.
Dlatego zadbaliśmy też o odpowiedni klimat i rozwiązania technologiczne w przestrzeni do tego przeznaczonej. Umieściliśmy tu wielkoformatowy ekran nie tylko umożliwiający organizację prezentacji i szkoleń, ale też wyświetlający na co dzień komunikaty marketingowe CitySpace, zwiększające sprzedaż.
Zadbaliśmy też o doświadczenia dźwiękowe, kreując przytulną i przyjazną atmosferę, sprzyjającą nawiązywaniu rozmów i kontaktów. Wdrożyliśmy rozwiązania nagłośnieniowe, które, dzięki wyposażeniu w dodatkowe głośniki niskotonowe zapewniają przytulny klimat muzyczny nawet przy niewielkiej głośności codziennej muzyki.
Dzięki odpowiedniej aplikacji możliwa jest wygodna obsługa systemu audio z poziomu recepcji.
A co, jeżeli któryś z najemców postanowi zorganizować szkolenie lub spotkanie dla większej liczby uczestników? Wówczas doskonale sprawdzą się dzielone sale konferencyjne, które znajdują się w przestrzeni wspólnej CitySpace.
Także tu zadbaliśmy o maksymalną prostotę obsługi, gwarantującą komfortową organizację spotkań, nawet dla laików: wystarczy podłączyć komputer do mediaportu, a projektor uruchomi się automatycznie. Zresztą nie tylko projektor: ekran projekcyjny także sam się rozwinie, a po zakończeniu prezentacji wszystkie urządzenia samoczynnie się wyłączą. Żegnajcie, piloty!
Zatroszczyliśmy się też o doznania wizualne: ekran został wyposażony w czarne ramki dla lepszego kontrastu i czarny pas, który zapewnia odpowiednią wysokość położenia obrazu, bez konieczności zadzierania głowy przez widzów. Laserowy projektor dba o najwyższą jasność i kontrast obrazu.
Laserowe rozwiązania projekcyjne to obecnie standard we wszystkich projektowanych przez nas powierzchniach: widzom zapewniają jasność i kontrast nieosiągalny dla projektorów lampowych, a zarządcom pozwalają ograniczyć koszty eksploatacji, dzięki wykorzystaniu laserowego źródła światła o żywotności nawet 30 000 godzin i pozbawieniu projektora filtrów, które wymagają przeglądów.
A co, jeżeli nie ma potrzeby wynajmowania aż tak dużej przestrzeni na spotkanie? Wówczas każda z dwóch połówek sali może pełnić funkcję niezależnej Sali konferencyjnej, wyposażonej zarówno w monitor, jak i w videobar, który umożliwia nawiązywanie wideokonferencji z niespotykaną łatwością.
We współczesnych przestrzeniach biurowych nie może zabraknąć pokoju przeznaczonego do relaksu – tak zwanego chillout roomu. Dotyczy to także biur serwisowanych. Strefa chilloutu to idealne miejsce, aby się wyciszyć, ale też doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą spędzić trochę czasu na elektronicznej rozrywce.
We wszystkich pozostałych salach również zainstalowaliśmy monitory wraz z videobarem do spotkań online. Zadbaliśmy też o to, by wszystkie rozwiązania były nie tylko wygodne, ale i energooszczędne – same wykrywają sygnał, włączają się lub wyłączają.
Projekt zrealizowany dla CitySpace we Wrocławiu jest kolejnym przykładem naszych butikowych rozwiązań audiowizualnych odzwierciedlających naszą misję dostarczania klientom innowacyjnych i profesjonalnych usług. Dzięki zaufaniu, którym obdarzyło nas CitySpace, mogliśmy swobodnie stworzyć dla wszystkich najemców komfortową przestrzeń wyposażoną w niezwykle łatwe w obsłudze rozwiązania.
Skupienie się na doświadczeniach końcowych użytkowników wyznaczyło nam drogę, którą podążaliśmy na każdym etapie projektu: od koncepcji aż po uruchomienie wszystkich urządzeń. Dzięki temu osiągnięty efekt nie tylko spełnia wszystkie założenia, ale i wyznacza nowe standardy.
Tak jak we wszystkich naszych projektach skupiliśmy się na otoczeniu klienta opieką na każdym etapie realizacji, by stworzyć ponadczasową przestrzeń dającą satysfakcję wszystkim jej użytkownikom. Było to możliwe tylko dzięki połączeniu dwóch sił: otwartości Inwestora na wizję i pomysły oraz kreatywności zespołu z biura projektowego. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego projektu!