Astrafox

akustyka huddle-rooom
Warszawa
2019

Astrafox

Warszawa

Astrafox jest, jak wskazuje sam Klient – polską firmą konsultingową, która pomaga rozwiązywać problemy biznesowe przy wykorzystaniu najnowszych technologii, w celu budowania lepszej przyszłości. Od 1999 roku dostarczającą organizacjom wiedzę i nowoczesne technologie, aby skutecznie podejmować trafne decyzje biznesowe w oparciu o dane.

Przy takim profilu działalności, niezwykle ważnym czynnikiem jest środowisko pracy, sprzyjające skupieniu i koncentracji. Z zadaniem utworzenia takiej przestrzeni zmierzyliśmy się w siedzibie spółki w Warszawie.

Jednym z głównych czynników wpływających na utratę koncentracji jest niepożądany dźwięk. Mogą to być zarówno pogłos, hałas czy nawet szepty innych pracowników. Rozwiązaniem uciążliwych dźwięków mogą być np. słuchawki eliminujące dźwięki otoczenia, lecz i one nie wyeliminują drugiego, kluczowego problemu utraty koncentracji – rozpaczającego swym ruchem otoczenia i braku prywatności.

W takim przypadku, najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie tzw. budek telefonicznych bądź wydzielenie oddzielnych przestrzeni do jednoosobowej pracy. Takie miejsca z założenia powinny charakteryzować się odpowiednim stopniem wygłuszenia zarówno pod kątem eliminacji pogłosu, jak i ograniczenia możliwie maksymalnie przenikalności dźwięków – zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz.

W Astrafox mieliśmy zaadaptowaliśmy dwa, niewielkie pomieszczenia, które znalazły idealne zastosowanie jako jednoosobowe przestrzenie do pracy w skupieniu. Zdecydowaliśmy się w nich na pokrycie wszystkich ścian panelami akustycznymi, wykonanymi z pianki, pokrytej materiałem akustycznym o szczególnych właściwościach w zakresie pochłanialności dźwięków. Taki wybór pozwolił na uzyskanie pożądanego efektu w postaci w pełni wytłumionych pomieszczeń, w których można swobodnie przeprowadzić poufną rozmowę telefoniczną, bądź zabrać myśli.

Wybraliśmy pod ten projekt panele akustyczne Soft w kolorze szarości i z pomarańczowymi akcentami korespondującymi z identyfikacją wizualną firmy. Panele oprócz oczywistych walorów akustycznych, mają również różną grubość co przekłada się zarówno na jeszcze lepszą pochłanialność dźwięków jak i uatrakcyjnienie pomieszczeń pod względem wizualnym.

W efekcie utworzyliśmy, zgodnie z wolą Klienta dwie przestrzenie sprzyjające zarówno pracy wymagającej szczególnego skupienia jak i umożliwiające przeprowadzanie swobodnych rozmów, bez obawy o przenikanie dźwięków na zewnątrz jak i do środka.

Porozmawiajmy!

Michał Kłaczkow
new business
Katarzyna Kłaczkow
project management

Porozmawiajmy!

Michał Kłaczkow
new business
Katarzyna Kłaczkow
project management

SONITUM Sp. z o.o.

ul. Twarda 18, 00-105-Warszawa

SONITUM LinkedIn      SONITUM Instagram

SONITUM LinkedIn      SONITUM Instagram

SONITUM Sp. z o.o.

ul. Twarda 18, 00-105 Warszawa