12on14

Jazz Club
Warszawa
2016

12on14 Jazz Club

Warszawa

Są miejsca, dla których dobry klimat i dźwięk jest wartością nadrzędną, absolutną, definitywną. Niewątpliwie należy do nich 12on14 Jazz Club w Warszawie, doskonale znany miłośnikom muzyki jazzowej i wszystkim, dla których jazz jest ważną częścią życia.

Klimatyczne wnętrze klubu nie tylko zachęca do spotkań, ale przede wszystkim – do słuchania. W minisali koncertowej prezentowany jest bowiem autorski repertuar najwybitniejszych osiągnięć polskiej, europejskiej i światowej muzyki improwizowanej. Wystarczy wymieć choćby nazwisko Jana Ptaszyna Wróblewskiego…

Gdy na stołecznym Starym Mieście przy ulicy Piwnej kilka lat temu powstawał 12on14 Jazz Club, wiedzieliśmy, że czeka nas zadanie szczególnej wagi. Zaprojektowaliśmy od podstaw i kompleksowo zrealizowaliśmy zarówno system nagłośnienia całego lokalu w zakresie muzyki tła, jak i stworzyliśmy minisalę koncertową, wyposażoną w nagłośnienie, oświetlenie i sprzęt do realizacji dźwięku.

Podobne wyzwanie czekało nas po przeniesieniu klubu na ulicę Noakowskiego – ponownie kompleksowo przygotowaliśmy klubową przestrzeń do przyjęcia jazzowych dźwięków. Chodziło o stworzenie takiego systemu nagłośnienia, który odda atmosferę małego i kameralnego klubu jazzowego, przy jednoczesnym zapewnieniu dźwięku najwyższej jakości i niesamowitych wrażeń odsłuchowych.

W efekcie kameralny klub jazzowy został wyposażony w kompletny system nagłośnieniowy, system muzyki tła i system oświetlenia scenicznego. Dzięki temu z jednej strony możliwe jest organizowanie klubowych koncertów na najwyższym poziomie, z drugiej – odtwarzanie muzyki jako tła. Zastosowane rozwiązania w obu przypadkach zapewniają doskonałą jakość brzmienia dźwięków z różnego zakresu, wpływając na pełniejsze odbieranie i odczuwanie muzyki wieloma zmysłami.

Nasza realizacja przyczyniła się również do podkreślenia szczególnej atmosfery klubu 12on14, którą w dużej mierze tworzą dźwięki, wyjątkowi artyści i sami klubowicze.

Porozmawiajmy!

Michał Kłaczkow
new business
Katarzyna Kłaczkow
project management

Porozmawiajmy!

Michał Kłaczkow
new business
Katarzyna Kłaczkow
project management

SONITUM Sp. z o.o.

ul. Twarda 18, 00-105-Warszawa

SONITUM LinkedIn      SONITUM Instagram

SONITUM LinkedIn      SONITUM Instagram

SONITUM Sp. z o.o.

ul. Twarda 18, 00-105 Warszawa