Fundacja powstała z pasji do rozwiązań technologicznych AV. Od ustanowienia przez Michała Kłaczkowa w 2018 roku, nieprzerwanie staramy się dbać o rozwój nauki z zakresu systemów audiowizualnych, wspierać młode talenty w tej dziedzinie i prowadzić działania edukacyjne.
Jako eksperci wiemy, że właściwie wykorzystana technologia pozwala na łatwiejsze i przyjemniejsze życie każdego dnia. Wiemy też, że umiejętność prawidłowego jej wykorzystania zależy w największym stopniu od posiadanej wiedzy, a ta od szerokiej edukacji w tym interdyscyplinarnym zakresie.
Wierzymy też, że nieustanny rozwój nie jest celem samym w sobie, a ma przybliżać nas do osiągnięcia coraz wyższego komfortu życia i zwiększenia naszych zasobów czasu na to, co dla nas ważne.
Uważamy, że najlepsze i najbardziej innowacyjne pomysły rodzą się w młodych umysłach, dlatego staramy się wspierać ich rozwój i niekonwencjonalne podejście do szeroko rozumianych zagadnień technologicznych.
program letnich stypendiów dla młodzieży akademickiej zainteresowanej systemami AV i nowoczesnymi technologiami.
baza użytecznej wiedzy o wykorzystaniu technologii AV w przestrzeni pracy (także tej hybrydowej)
jesteś ciekaw co w nowego w AV?
jesteś przedstawicielem placówki edukacyjnej lub architektem?
projekt promocji aktywnego wypoczynku w regionie Mazur, ze propozycją ciekawych tras rowerowych.
Wierzymy, że jawność jest wartością. Dlatego poniżej publikujemy kluczowe informacje o naszej działalności, w podziale na kolejne lata. Znajdziesz tu nie tylko informacje wymagane przepisami prawa, ale także inne które uznaliśmy za istotne.
W 2023 roku kontynuowaliśmy naszą działalność oraz podjęliśmy nowe działania, celem promocji działania Fundacji i jej celów. W ciągu 2023 roku udało nam się:
W oparciu o doświadczenia i nasze działania z poprzednich lat skupiliśmy się na kontynuowaniu i rozszerzeniu naszej działaności:
Po przerwie, związanej ze stanem epidemii powróciliśmy do organizacji spotkań i warsztatów edukacyjnych, rozszerzając zakres promocji i popularyzacji wiedzy. W tegorocznych warsztatach skupiliśmy się nie tylko na akustyce wnętrz, ale także na prezentacji rozwoju systemów audiowizualnych, który nastąpił podczas pandemii (w szczególności w zakresie wideokonferencji i pracy zdalnej) oraz możliwościach wykorzystania tej wiedzy w zakresie gospodarczym i polepszenia dobrostanu społeczeństwa.
Kontynuowaliśmy też prace nad opracowaniem ramowych zasad współpracy i prowadzenia programu Letnich Stypendiów, rozpoczęte w 2020 roku.
W 2020 roku, ze względu na pandemię COVID-19 i idące za nią obostrzenia musieliśmy wstrzymać organizację spotkań edukacyjnych.
W związku z tym, skupiliśmy się na działaniach, które nie były zależne od panujących zakazów:
W 2019 roku rozpoczęliśmy realizację naszych działań statutowych, polegających na rozwoju i promocji nauki z zakresu akustyki wnętrz.
Skupiliśmy się na organizacji spotkań z architektami, na których promowaliśmy naukę i wiedzę z tego zakresu oraz wartość jej uwzględnienia w projektach architektonicznych.
7 września 2018 roku zarząd Fundacji został powierzony w ręce Fundatora Michała Kłaczkowa, który objął stanowisko prezesa zarządu.
2018 rok był pierwszym rokiem funkcjonowania Fundacji. Dlatego w tym roku skupiliśmy się na działaniach organizacyjnych i zapewnieniu finansowania dla naszych działań statutowych w kolejnych latach.
w 2018 roku otrzymaliśmy w darowiznach (między innymi od Fundatora) udziały w spółkach, a od 28.12.2018 roku Fundacja SONITUM jest jedynym udziałowcem SONITUM Sp. z o.o. Zapewni to nam finansowanie naszych działań w kolejnych okresach.