Zespół


W biznesie jest jak w grupowym sporcie wyczynowym. Idealnie zgrany zespół jest w stanie przenieść góry w dążeniu do wspólnego celu. Każde zadanie traktuje jak wyzwanie, które stara się wykonać możliwie najlepiej. Tylko wtedy można bowiem mówić o prawdziwym sukcesie, mierzonym nie wynikami, ale poziomem zadowolenia klientów. Taki zespół zbudowaliśmy. Jesteśmy profesjonalistami i pasjonatami w jednym. Wiemy, dlaczego i jakim celu tworzymy SONITUM. Dla nas to nie tylko praca. W każdym projekcie zostawiamy małą cząstkę siebie. Dzięki temu możemy zaoferować klientom znacznie więcej niż standardowe wykonanie zlecenia.

inż. Michał Kłaczkow

prezes zarządu

Związany z firmą od zawsze, czyli od 2007 roku. Założyciel SONITUM, który niezmiennie wyznacza kierunki rozwoju, wspierając swoją wiedzą i doświadczeniem pozostałych członków zespołu. Szef, który sam czynnie uczestniczy w działaniach, odpowiadając m.in. za kontakty z kluczowymi klientami firmy oraz realizując projekty z zakresu systemów audiowizualnych (PZP). Posiada olbrzymią wiedzę techniczną, obejmującą: akustykę budowlaną, elektroakustykę, konstruowanie urządzeń audio, a także instalowanie i uruchamianie zaawansowanych systemów medycznych. W pracy ceni sobie nowe wyzwania i unikalne projekty, które wymagają kreatywnego podejścia. Prywatnie pasjonat turystki rowerowej (współautor przewodników rowerowych po Polsce, wyd. Pascal), który chętnie oddaje się również żeglarstwu i białemu szaleństwu na snowboardzie.

mgr inż. Maciej Soszka

dyrektor operacyjny

Sprawuje nadzór merytoryczny i wykonawczy nad realizowanymi projektami. Specjalista w zakresie propagacji fal radiowych, posiadający również praktyczną znajomość systemów transmisji głosu i systemów telekomunikacyjnych, a także języków programowania. W latach 2015-2017 pracownik naukowy Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie. Pracował również jako programista przy projektach w Polsce i Wielkiej Brytanii, a także przy unijnym projekcie w zakresie opracowania architektury mobilnej sieci piątej generacji (5G). W pracy ceni sobie możliwość ciągłego rozwoju oraz realizowania pasji tworzenia. Po godzinach najchętniej trenuje kolarstwo wysokogórskie i szosowe – również wyścigowe, które – jak sam twierdzi – doskonale ćwiczy  wytrwałość i umiejętność osiągania wyznaczonych celów. Miłośnik inżynierskich dzieł sztuki, czyli aut zabytkowych.

Stanisław Potępa

dyrektor handlowy

Odpowiada za kontakty z klientami, a także dostawcami urządzeń. Doskonale sporządza oferty i jeszcze lepiej negocjuje warunki współpracy. Urodzony mediator, który wie jak rozmawiać z ludźmi i rozumie ich potrzeby. Dzięki temu potrafi spośród wielu możliwości wybrać tę jedną, idealnie dopasowaną do oczekiwań klienta i najbardziej dla niego korzystną. W SONITUM funkcję dyrektora handlowego pełni od 2016 roku, ale z handlem w branży muzycznej związany jest od wielu lat. W pracy ceni sobie możliwość realizowania dużych projektów oraz łatwy dostęp do najnowszych technologii i rozwiązań. Prywatnie szczęśliwy ojciec, rodzinie poświęca niemal cały swój wolny czas.

Mateusz Sibiga

kierownik projektów

Czuwa nad realizacją projektów od strony instalacyjnej, dzięki czemu niezawodność działania systemów wdrażanych przez SONITUM jest faktem. Z firmą związany od 2011 roku. Praktyczne doświadczenie zdobywał m.in. jako pracownik techniczny oświetlenia scenicznego. Doskonały znawca obsługi programów CAD, umożliwiających projektowanie instalacji oraz twórca skomplikowanych dokumentacji projektowych. W pracy ceni sobie kontakt z najnowszymi technologiami i olbrzymią satysfakcję, która zawsze towarzyszy sprawnie zamkniętym projektom. Po godzinach najchętniej gra na basie, słucha dobrej muzyki i ogląda filmy. Miłośnik wyścigów i rajdów samochodowych.

Arkadiusz Petryk

kierownik serwisu

Człowiek, do którego można zwrócić się o pomoc ze wszystkim. Specjalista od problemów technicznych. Klasyczna „złota rączka”, choć przede wszystkim zajmuje się  serwisowaniem urządzeń oraz instalacji audiowizualnych, zapewniając im sprawne i bezawaryjne działanie. Z SONITUM związany od 2013 roku, z branżą nagłośnieniową – od wielu lat jako osoba odpowiedzialna za obsługę wydarzeń muzycznych. Wolny czas, o ile w ogóle się pojawi, najchętniej spędza w gronie znajomych.

Tomasz Karwiński

przedstawiciel handlowy ds. systemów nagłośnienia

Dba o sprzedaż produktów i usług, przygotowując oferty i negocjując warunki handlowe. Czuwa nad opracowaniem spójnych rozwiązań i doradza w wyborze wybrać tego jednego, idealnie dopasowanego do oczekiwań klienta i najbardziej dla niego korzystnego. W pozostałych chwilach dba o promocję , przygotowując profesjonalne materiały reklamowe. Czuwa nad spójnym opracowaniem słowno-wizualnym, tworząc grafikę i prowadząc działania marketingowe, m.in. na firmowych fanpage’ach. Zawodowy fotograf, który przedstawia sprzęt dystrybuowany przez SONITUM oraz zrealizowane projekty w odpowiednim świetle. Po godzinach chętnie gra w unihokeja, a także w gry planszowe. Prawdziwy kibic Realu Madryt i miłośnik muzyki rap.

Ulyana Lopatik

koordynator ds. administracyjnych

Odpowiada za prawidłowy obieg różnego rodzaju dokumentów w firmie. Księgowa i kadrowa w jednym, która dodatkowo zajmuje się sprawnym wydawaniem towaru z magazynu i przyjmowaniem zamówień. Z SONITUM związana od 2015 roku. Mistrzyni ładu i porządku, która ceni sobie przede wszystkim wyjątkową atmosferę w zespole. W wolnym czasie najchętniej podróżuje i czyta dobre książki. Miłośniczka tańca towarzyskiego i jazdy na snowboardzie.